top of page

Mülkiye
Zaman
Kapsülü

Neredeyiz?

Zaman kapsülü bizi dünyanın hangi mutlu köşesine getirdi?

 

Zaman kapsülü bizi kara bir mürekkep kadar yoğun ve karanlık gecede, Türk aydınlanmasının kamaştırıcı ışığıyla parlayan Mülkiye Mektebine getirdi. Tarih olayların sadece dış yüzünü gösterir, zaman kapsülü ise tarihin iç yüzünü göstererek kumaşın çift yüzünü görmek için tasarlandı.

Selam,

Biz ekonomide iyi olduğumuz kadar teknoloji konusunda da bir takım yeteneklerimizin olduğunu Altuğ Yalçıntaş hocamız tarafından keşfetmiş 4 lisans öğrencisiyiz. O tanıdığımız gerçek bir dahi! :) 

 

Projesini geliştirdiğimiz bu fikrin, okulumuzun yeni öğrencilerini gelişmiş AR teknolojisi aracılığıyla Mülkiye`nin derin kökleriyle buluşturacağı  konusunda umutluyuz.

Rana AKSOY   Melek NAGHİYEVA    Burak KAPLAN    Berkay BOR

Biz Kimiz?

Eski Dekanlarımız

Onlara
Mektup
Gönder

Birkaç sene öncesine kadar yeni gelen bir mektubu açmak kadar heyecan verici bir şey yoktu (mektup bir bankadan gelmediyse tabii!).

Yeni Mülkiye öğrencilerini AR teknolojisi ile eski dekanlarına bağlantı kurmalarını sağlarken, aynı zamanda yeni jenerasyonumuzu eski dekanlarımızın zamanına bağlayıp onların geçmişe mektup yazmalarını teşfik etmeyi amaçlıyoruz.  Öğrenciler sağdaki mektup ikonunu tıklayarak eski hocalarına mektup yazmaya başlayabilirler.

Zaman kapsülünün bu iki jenerasyona köprü olmasını umuyor ve ortaya çıkaracağı etkileşimi heyecanla bekliyoruz.

bottom of page